Movieweb Box Office Nowe filmy PomocKosmiczny mecz 2 - Odmieniony wygląd Króliczki Loli budzi oburzenie w sieci


Warner Bros niedawno opublikowało zdjęcia z nadchodzącego filmu Kosmiczny mecz: Nowe dziedzictwo. Owe zdjęcia od razu wzbudziły fale krytyki w kierunku studia. Fani oryginalnego filmu z 1996 roku bez trudu potrafili dostrzec gruntowną metamorfozę króliczycy Loli. Od teraz nie będzie już nosić przykrótkich, wyzywających ubrań, gdyż zostały zastąpione luźnym, sportowym strojem. Sama Lola zyskała również bardziej neutralne ciało. Postać straciła biust oraz wcięcie w talii i nie epatuje już taką seksualnością jak pod koniec lat 90.

Malcolm D. Lee, reżyser filmu Kosmiczny mecz: Nowe dziedzictwo, w wywiadzie dla Entertainment Weekly odniósł się do tej zmiany:


-Byłem bardzo zaskoczony, kiedy zobaczyłem jak bardzo ta postać była wyzywająca w oryginale. Postanowiliśmy, że musimy dogłębnie ją zmodernizować. Mamy 2021 rok. To ważne, by pokazywać silne, samodzielne postaci damskie.


Warto przypomnieć, iż po premierze Kosmicznego meczu z 1996 roku, z kolei zarzucono twórcom że postać jest niepotrzebnie seksualizowana, szczególnie że była to produkcja przeznaczona dla całej rodziny, więc również dla najmłodszych dzieci. Dziś już wiadomo, że tak skraje seksualizowanie, by nie przeszło w 2021 roku, dlatego też twórcy zaczęli zwracać mniejszą uwagę na wygląd postaci, a bardziej skupili się na umiejętnościach, gdyż Lola będzie „najlepszym graczem drużyny LeBrona”. Niestety konsekwencją tychże zmian są teraz negatywne komentarze osób, które wychowały się na kultowej produkcji.
Źródło: Uproxx

Wróć do strony głównej