Movieweb Box Office Nowe filmy PomocAvatar ponownie najbardziej dochodowym filmem na świecie


Po ogłoszeniu, iż Avatar znów wraca na ekrany kin i to w dodatku w Chinach, czyli w jednym z najbardziej wpływowych miejsc jeśli chodzi o dochody z filmów, było jasne, że Avengers: Koniec gry (Endgame) już niedługo straci powód do chwały jako najbardziej dochodowy film wszech czasów.

Ponowna premiera filmu z 2009 roku w Chinach zapewniła tytułowi na ten moment zarobek w wysokości 8,9 mln dolarów. Przegonił w ten sposób film uniwersum Marvela, którego wynik wynosi 2 mld i 797 mln dolarów. Chiński serwis Maoyan przewiduje, że Avatar może w tym roku zarobić w Chinach aż 58 milionów dolarów. Wskazują, że do końca marca pojawi się tylko jedna duża premiera, którą będzie Godzilla vs Kong.

Sama akcja ma na celu nie tylko odzyskanie pierwszego miejsca w kategorii dochodowej, lecz i ma być początkiem reklamacji kolejnych części kultowego filmu, których ma się razem pojawić, aż cztery z czego najbliższa ma się ukazać na dużym ekranie w grudniu 2022 roku.

Warto również przypomnieć, że w przypadku Endgame dopuszczono się podobnej zagrywki, wypuszczając do amerykańskich kin lekko rozszerzoną wersję filmu, kilka miesięcy po kwietniowej premierze. Było to spowodowane tym, iż do pobicia filmu Jamesa Camerona brakowało zaledwie kilku milionów dolarów. Marvel dopiął wtedy swego, lecz dziś musi się albo pogodzić z przegraną, albo wejść z Avatarem w niekończący się wyścig o tytuł najbardziej kasowej produkcji w historii.
Źródło: deadline.com

Wróć do strony głównej